Konveyör Zincir

Özel Üretim Zincir

Özel üretim zincir, müşterilerin memnuniyeti adına gerekli olan özverili çalışmayı sürdürmektedir. Zincirin kullanım alanlarına göre değişiklik gösterdiği, kendi çapında birden çok modele ayrıldığını söyleyebiliriz. Çeşitli kullanım alanları ve farklı sektörlere sahip endüstriyel zincirler, genellikle 3 kategori altında anlatılmaktadır, yük taşıma zincirleri, transfer zincirleri ve tahrik zincirleri olarak ayrılır.

Özel üretim zincir sanayi teknolojisinde büyük bir oranda rol sahibi olan ve insan yaşamının bir parçası haline gelen ürünlerden birisidir. Firmaların talepleri ve zincir imalatı müşterilerin taleplerine uygun üretilmektedir. Tüm zincir imalatı ihtiyacı olan ve standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Müşterilerin arzu ettiği özel üretim seçenekleri birçok malzeme yelpazesi içerisinden tasarlanabilir, çalışma ve taşınacak yüke göre zincirlerin bakla, taşıyıcı ataşmanlar ve burçlarında değişkenlik yaparak farklı modellerde ve kalitede ihtiyaca göre üretme kapasitesine sahiptir.

Özellikle endüstriyel zincirler, tarım zincirleri ve zamanlama alanlarına uygun şekilde sistemleri adı altında toplanmaktadır. Kullanılan alanlara göre belirtilen kullanıma uygun standartlarda verilen ölçülerle özel zincir imalatı gerçekleştirilir. Özel üretim zincir fiyatları, uygun ve kaliteli şekilde tam kapasite fayda sağlayarak müşterilere sunulmaktadır.

Özel Üretim Konveyör Zincir
Özel Zincir

Özel Üretim Zincir Çeşitleri?

Endüstriyel zincirler genellikle taşıma, kaldırma ve tahrik gibi sistemlerde ihtiyacı karşılamak için kullanılmaktadır. Sektörden sektöre değişkenlik gösteren endüstriyel zincirler farklı ve özel olarak tasarlanıp imal edilmektedir. Özel üretim zincir, kullanılan malzemenin, kalitesi ve imal edilen ortam oldukça önem arz eder.

Zincir imalatı nasıl yapıldığından önce zincirin iç ve dış baklalardan oluştuğunu söyleyebiliriz, burç ve pim zincirlerin mafsal hareketlerini ortaya çıkartmaktadır. Birçok çeşitte parçalardan oluşan özel zincir, ana yapısı ıslah, sementasyon ve alaşımlı çeliktendir.

Özel üretim zincir çeşitleri için müşterinin isteği ve çalışma ortamına göre özel olarak üretilmektedir. Gereken bilgiler ışında özel üretim zincirler tasarlanmaktadır. Genel anlamada zincir çeşitleri şunlardır,

  • Pimli zincir
  • Delikli zincir
  • Kulaklı zincir
  • Standart zincir
  • Konveyör zincir
  • Makaralı zincir
  • Paslanmaz zincir
  • Özel üretim zincir

Özel Üretim Zincir Özellikleri

Kullanılan alanlarına göre değişkenlik gösterir. Kendi çapında birçok modele ayrıldığını söyleyebiliriz, özellikle endüstriyel zincirler, birçok farklı modelde veya ebatta üretilebilir. Özel zincir imalatında müşterinin belirttiği kullanım alanlarına uygun standartlarda verilen ölçülerle, zincir imalatı yapılmaktadır. 

Proje ve makine imalatçılarının ihtiyaç duyduğu pek çok özel zincirin üretimini yapılmaktadır. Özel üretim zincirler özellikle hassas ve kritik ortamlarda tercih edilmesi gereken zincirlerdir. Özel üretim zincirler farklı endüstri alanlarında değişik amaçlarla, müşterinin ihtiyaçlarına yönelik hareket ederek özel çözümler üreten zincir tipleridir.

Özel Kulaklı Konveyör Zincir
Özel İmalat Konveyör Zincir

Özel Üretim Zincir Ölçüleri Nelerdir?

Taşınan ürünün hacmi ve türü, konveyör zincirlerine birden fazla farklı talep getirir ve konveyör zincirlerinin daha farklı, zorlu uygulamalarla başa çıkmak için arttırılması alışılmadık bir olay değildir. Zorlu ortamlarda çalışması için imal edilen zincirleri, konveyörler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Her müşterinin arzu ettiği özel gereksinimlerine göre tasarlanmış yüksek kalite ve performanslı tahrik zincirlerinden yenilikçi özel üretim zincir, tahrik sistemlerine dek uzanan ürünleri farklı ve geniş bir yelpazede sunmaktadır. 

Her türlü tarım makineleri, çimento fabrikaları sanayisinde, şeker fabrikaları sanayisinde, demir çelik fabrikaları sanayisinde, ağaç işleme makineleri sanayisinde, makarna ve gıda sanayisinde, meşrubat sanayisinde, beyaz eşya fabrikaları bant zincirlerinde, tekstil fabrikaları sanayisinde, zirai aletler zincirleri, pim delikli zincirleri, makaralı zincirler, her türlü paslanmaz zincirler, paslanmaz kulaklı zincirler, paslanmaz polyemit makaralı zincirler, özel üretim zincir, muhalif konveyör zincirler ve daha fazla seçenek yönünden, aynı zamanda farklı alanlarda zincirlerin kullanılması vazgeçilmez parçasıdır.

Zincirler genellikle açık olarak satılırlar. Bu zincirlerin kullanıma hazır bir şekilde getirilmek üzere uçlarının birleştirilmesi gerekir ve bu da uzmanlık gerektirmektedir. Zincirlerde bir diğer önemli olan unsuru gerginliktir. Zincirlerin dişlerle uyum içerisinde, güç kaybı ve aksama yaşanmadan çalışmaya devam edilebilmesi için ön gerilmeyle monte edilmesi gerekir.

Özel Üretim Zincir Kullanım Alanları?

Zincirlerin yapısı, kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Zincirlerin yapısı iç ve dış bakladan oluşarak zincirlerin parçaları ile çeşitli üretim malzemelerinden imal edilmektedir. Zincirlerin ana yapısı ile ıslah, sementasyon ve alaşımlı çeliktir. Zincirlerin kullanım alanları, dünyada gelişen teknolojiyle birlikte makinalarında üretime katkısı da bir o kadar artmıştır.

Makinaların olmazsa olmaz kısımlarından biriside zincirlerdir. Özel zincir nerelerde kullanıldığını kısaca belirtmek gerekirse şöyledir; çimento sanayi, ambalaj sanayi, demir çelik sanayi, gıda sanayi, tekstil sanayi, orman işletme sanayi, beyaz eşya sanayi, otomotiv ve motosiklet sanayi, imalat sanayi, makine sanayi ve paketleme sistemleri gibi daha pek çok sektörde kullanılmaktadır.

Zincirler hayatın birçok alanında vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir. Kullanılacak alana göre özel üretim zincir fiyatları, uygun olarak tüm ülkede sunulmaktadır. Zincir imalatlarında uygun fiyat ve kalite güvencesiyle faydalanmak için iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Özel Makaralı Konveyör Zincir
Özel Kulaklı Zincir

 Özel Üretim Zincir Fiyatları Nelerdir?

Özel üretim zincir fiyatları, müşterilerin istekleri doğrultusunda arzu ettikleri model, ebat ve özellikte tasarlanarak hizmet sunmaktadır. Kullanılan alanların çalışma koşullarına göre zincir modelinin imalatı yapılır. Müşterinin istediği çalışma performansı istenilen kalite malzemesi sunulmaktadır.

Zincir üreticileri, zincir imaları yapan firmalar, zincir üretim fabrikaları araştırmalarda kalite ve profesyonel işçilik ile çalışılmaktadır. Özel zincir fiyatları, tüm zincir imalatı ihtiyaçların aynı zamanda standartlara uygun ve ortam koşullarına dayanıklı bir şekilde belirlenerek üretimi yapılmaktadır. Zincirlerin kayışları kıyaslandığında, zincirlerin maliyetlerinin kayışlardan daha yüksek olduğu da bilinmektedir. Zincirlerin sürtünme kaynaklı etkilere maruz kalmasını engellemek için düzenli aralıklara yağlanmaları gerekmektedir. Böylece yağlanan zincirlerin kullanım ömrü uzar ve çalışma performansında herhangi bir aksama yaşanmaz.

Özel üretim zincirler daha önce hiç yapmadığı ve özel talep üretimi ile belirli endüstri alanlarında kullanılabilen zincirlerde bu kapsama dahildir. Bu tip özel üretim zincirlerde tam detaylı ölçüm ve teknik resmi düzgün alınabilecek numune gösterilmesi gerekir. 

Özel Üretim Zincir Faydaları

Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışma yerine ce taşınacak yüke göre zincirlerin taşıyıcı ataşmanları, bakla ve burçlarında değişiklikler yaparak farklı modellerde ihtiyaca göre zincir üretme özelliğine sahiptir. Yeni tasarlanan özel üretim zincir en hızlı şekilde yüksek performans kalitesinde üretilmektedir.

Zincirlerin kullanılacağı sektörlere göre ihtiyaçlara göre özel üretim zincirler müşteriye yüksek kalitede sağlanabilmektedir. Zincirlerin ne amaçla kullanılacağı, hangi sektör, taşıyacağı yük, bu yükün ne olacağına göre kullanılan uygulamalara göre ataşman olarak kullanılıp kullanılmayacağı belirlenir ve bu doğrultuda üretim yapılmaktadır. 

Yükün ağırlığına ve yapısına uygun olarak güçlü ve dayanıklılığı arttırılabilir. Üretim aşamalarında bu gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Özel zincir ve paslanmaz zincir tasarımları sektörün ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanıp imal edilmektedir.

İsteğe göre imal edilen özel zincirler tamamen müşterinin istekleri ve çalışma koşullarına bakılarak yapılmaktadır. Özel üretim zincirleri sayesinde her anlamda ve koşulda kullanılabilir. Müşteri dilerse dayanıklılık ve kalitesini kendisi belirleyebilmektedir. 

Sert hava koşullarına dayanıklı ve paslanmaz özelliğiyle herhangi aksama durumu yaşatmaz, ihtiyacı olan bakımı düzenli olarak yapıldığında kullanımı ömrünü arttırarak çalışma performansını etkiler ve yüksek kalitede çalışabilir.

Previous
Next