Paslanmaz Zincir

Paslanmaz Zincir

Paslanmaz zincir, en önemli avantajlarından biri olan, dayanıklı, korozyona ve paslanmaya dayanıklı yüksek kaliteli bir üründür. Bu zincir tipi ayrıca asitlere karşı 80. veya 100. derece zincirlere göre daha yüksek bir dirence sahiptir.

Paslanmaz zincir daha güçlüdür ve yüzey hasarına karşı daha dirençlidir, bu da onu etkili temizleme ve sanitasyona büyük önem verildiğinde üstün bir seçim haline getirir.

Paslanmaz çelik, EHEDG ve 3-A SSI gibi mevcut standartlara ve düzenlemelere uymak için daha hijyenik ve yıkanabilir. Daha uzun bir süre boyunca bile, hijyenik konveyörlerin suya, deterjanlara veya dezenfektanlara dayanması gerekir. Paslanmaz çelik aşınmaz ve aşınma nedeniyle değiştirme gerektirmez. Paslanmaz zincir çelik konveyörlerimiz, tekrarlanabilir ve tutarlı bir temizlik sonucu sağlar. Temizleme kolaylığı aynı zamanda aksama süresini ve genel maliyetleri azaltarak kârlılığı olumlu yönde etkiler. Aralıksız ve boşluksuz tasarım, temizlenmesi zor alanların çoğunu ortadan kaldırır. Tasarımımız, parçalar arasında küçük temas yüzeyleri sağlar ve açık dişler, keskin köşeler veya düz yatay yüzeyler içermez.

Paslanmaz Zincir Kullanım Alanları?

Paslanmaz zincir çelik makaralı sistem, üretim ve tarım dünyasındaki endüstri liderleri tarafından gücü ağır uygulamalara aktarmak için nesillerdir kullanılmaktadır. Paslanmaz zincir, uzun süreler boyunca en zorlu ortamlarda performans gösterme kabiliyeti nedeniyle çok değerlidir. Her üretim bileşeni için doğru zincire sahip olmak, pahalı ekipman arızalarının azaltılmasına yardımcı olabilir ve başarı için esastır. Paslanmaz zincir çelik makaralı sistem genellikle korozyonun mümkün olduğu durumlarda kullanılır. Bu senaryolarda paslanmaz çelik zincire sahip olmak, yapısal bütünlük sağladığı ve çevresel strese uzun süre dayandığı için paha biçilmezdir.

Paslanmaz çelik makaralı zincir, yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır. Sonuç olarak, tıbbi, gıda, kimyasallar ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Paslanmaz çelik makaralı zincirlerin birçok avantajı vardır:

Paslanmaz çelik makaralı zincir, yüksek sıcaklıklarda korozyona dayanıklı, düşük sıcaklıklarda çatlama olmadan çalışır ve temiz bir görünüme sahiptir.

Paslanmaz çelik makaralı zincirler, aşırı sıcak ve soğuk sıcaklıkların zorluklarını kaldırabilecek temiz, korozyonsuz bir zincire sahip olmanın önemli olduğu çeşitli farklı uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Paslanmaz zincir kullanmak için pek çok olumlu neden olsa da, bu tip zincirin uygulamanız için doğru seçim olduğundan emin olmak önemlidir.

Paslanmaz çelik, hala güçlü olmakla birlikte, benzer ANSI karbon çeliği makaralı zincirlerden daha az gerilme mukavemetine sahiptir ve karbon çeliği muadillerine göre daha hızlı aşınabilir. Paslanmaz çeliğin yüzey sertliği, parçalar tavlama ve su verme ile ısıl işleme tabi tutulmadığından daha düşüktür. Birçok uygulamada, paslanmaz çelik makaralı zincirlerin daha fazla ısı tuttuğunu ve bunun da ürünün çekme mukavemetini ve aşınma ömrünü daha da etkilediğini göreceksiniz.

Paslanmaz Zincir
Pim Delikli Paslanmaz Zincir

Paslanmaz Zincir Çeşitleri?

Standart Paslanmaz Çelik Zincir yelpazesi, asit ve alkalin yanı sıra tuzlu su ve deniz ortamlarında korozyona karşı oldukça dayanıklı olan Tip 316 Paslanmaz’dan üretilmiştir.

Paslanmaz zincir uygulamaları, stabilizatör zincirleri, ağ zemin zinciri ve trol tahtası zincirlerini içerir.

Ayrıca paslanmaz çelik çeşitleri şunları da içerir:

  • 316L Yüksek Test Zinciri
  • 316L Korumalı Bobin Zinciri
  • 304L Uzun Link Zinciri
  • 304L Büküm Bağlantı Zinciri
  • 304 Kanat Zinciri
  • 304 Çift Döngü Zinciri
  • Tip 304/302 Tek Kriko Zinciri
  • 302 Tesisatçılar Zinciri

Zincir üreticileri, bir sistem içindeki belirli bir parçanın aşınma ömrünü doğru bir şekilde tahmin etmek için sürekli olarak zincirlerin giyilebilirliğini ve kalitesini iyileştirmenin yollarını arar. Aşınma ömrü hakkında bilgi, kısmen aksama süresiyle ilişkili masraflardan kaçınmak için mekanik güncellemeler için zaman çizelgeleri ayarlamak için gereklidir. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik makaralı zincir satın aldığınızda, pahalı makine sorunları hakkında daha az endişelenirsiniz.

Her zaman kalite garantisi veren paslanmaz çelik zincir tedarikçileri ile çalışmalısınız. Tüm zincirlerin ve ataşmanların, titiz kalite standartlarını karşılayıp karşılamadıklarını belirlemek için test edilmekte olduğu bilgisiyle birlikte iç huzuru sağlanır. Firmamızda paslanmaz çelik zincirinizde bir sorun olsa bile, zaman kaybı veya hayal kırıklığı olmadan hızlı ve beklentilerinize göre çözülecektir. Tüm zincir üreticileri aynı değildir, ancak zincir tedarikçiniz, benzersiz durumunuz için tam olarak doğru çözümü belirlemenize yardımcı olabilir ve operasyonlarınız için uzun vadeli değer sağlamak için paslanmaz çelik zincirlerin doğru seçenek olup olmadığını bile önerebilir.

Paslanmaz Zincir
Paslanmaz Pim Çıkıntılı Zincir

 

Paslanmaz Zincir Ölçüleri Nelerdir?

Paslanmaz zincir ölçüleri kullanılacağı yere göre ve şartlara göre değişiklikler gösterir. Her paslanmaz zincir ölçüsü her kullanım için uygun değildir. Bu sebeple her kullanım için ve her kullanım alanı için farklı yapıda ve farklı ölçüde zincirler üretilir. Ölçülerine göre değişiklik gösteren bazı paslanmaz zincir çeşitleri şunlardır:

5.Sınıf Paslanmaz zincir Çelik Kısa Link Zinciri

316L, 1.4404 paslanmaz çelik malzemeden imal edilen bu zincir, flaş alın kaynaklı mafsallı tam otomatik zincir makinelerinde üretilmektedir. Tüm zincir boyutları, üretim sürecinin sonunda 2,5 x çalışma yükü sınırına kadar test yüküne tabi tutulur. Tüm zincirler, her 20 halkada veya 1 m aralıklarla bir derece işareti, parti numarası ve üretici işareti ile kabartılır.

Bu zincir türü ağırlıklı olarak tuzlu su ortamı, atık su arıtma veya gıda işleme uygulamaları gibi aşırı korozyon alanlarında kullanılır.

Zincir çapı aralığı: 6mm – 16mm. Ek korozyon direnci için çözelti tavlanmış ve tamburda parlatılmıştır.

AISI 316 Paslanmaz zincir Çelik Kısa Link Zinciri

Ağırlıklı olarak 316L paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu zincir, otomatik zincir yapma makinelerinde üretilmektedir. Tüm zincir boyutları üretim sırasında kalibre edilir, ardından işlemin sonunda test yükü test edilir. Tüm zincir, izlenebilirlik amacıyla her 20 halkada veya 1 m aralıklarla dört haneli bir parti numarasıyla kabartılır.

Güvenlik açısından kritik olmayan uygulamalarda, tuzlu su ortamı, atık su arıtma veya gıda işleme uygulamaları gibi aşırı korozyon alanlarında veya endüstriyel, tarım / deniz pazarlarında ağırlıklı olarak kullanılır.

Zincir çapı aralığı: 3 mm – 20 mm (istek üzerine daha büyük boyutlar mevcuttur).

AISI 316 Paslanmaz zincir Çelik Uzun Baklalı Zincir

Ağırlıklı olarak 316L paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu zincir, yarı otomatik zincir yapma makinelerinde üretilmektedir. Tüm zincir boyutları, üretim sürecinin sonunda test yüküne tabi tutulur. Tüm zincir, takibini sağlama amacıyla her 20 halkada ya da 1 m aralıklarla dört haneli bir parti numarasıyla kabartılır.

Zincir çapı aralığı: 3mm – 16mm olarak üretilir.

 

08B1 Paslanmaz Zincir
10B2 Paslanmaz Zincir

Paslanmaz Zincir Fiyatları Nelerdir?

Gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi veya kimya endüstrisi gibi endüstrilerde hijyen yönetmelikleri, üretim prosedürleri veya agresif ortamlar, korozyona karşı korumalı sistem bileşenlerinin kullanılmasını gerektirir. Özellikle bu uygulamalar için, uzun adımlı makaralı zincirler, düz plakalı makaralı zincirler, akümülatör zincirleri ve daha birçok zincir türü gibi paslanmaz çelik versiyonlar dahil olmak üzere çok çeşitli zincir türleri gerekir.

Paslanmaz zincir fiyatları birçok parametreye göre değişiklik gösterebilir. Malzeme yapısı, zincir türü, boyut, ölçüler ve üretilme durumuna göre bazı koşullar paslanmaz zincir satın alırken fiyatlandırma politikasını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır.

Paslanmaz zincir fiyatları hakkında net bir bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Previous
Next

Diğer Ürünlerimiz