Pim Çıkıntılı Konveyör Zincir

Pim Çıkıntılı Zincir

Pim çıkıntılı zincir, dünyada en yaygın kullanılan makaralı zincir türlerinden biridir. İçi boş pim tasarımı, çok yönlü bir zincir oluşturur.Pim çıkıntılı konveyör zincirleri malzeme asansörlerinde, fırınlarda, otomobil imalatında, paketlemede ve daha birçok uygulamada bulunur.

Pim çıkıntılı zincir sistemleri, ürünleri bir üretim hattı boyunca taşımak için kullanılan sağlam, dayanıklı konveyörlerdir.

Tipik olarak bir makaralı konveyörde iletilmeyen birçok ürün için uygundurlar. Bu nedenle tipik kullanımlar paletleri, rafları, endüstriyel kapları ve sağlam bir alt yüzeye sahip ürünleri taşımaktır. Depolar, otomotiv fabrikaları ve dağıtım merkezleri dahil olmak üzere çok sayıda endüstriyel ve ticari ortamda kullanılırlar. Bir pim çıkıntılı zincir konveyör, sürekli bir zincir tarafından çalıştırılır ve esas olarak ağır yükleri taşımak için kullanılır. Pim çıkıntılı zincir konveyör sistemleri, yükün zincirler üzerinde konumlandığı tipik olarak çift sıralı bir konfigürasyondur, ancak birden çok zincirli konfigürasyonlar mevcuttur.

Pim çıkıntılı zincir konveyörlerin kurulumu genellikle çok kolay olduğundan, genellikle minimum bakım gerektirirler ve CDLR ve transferli sistemlere kolayca entegre olurlar. Ahşap veya çelik paletlerin taşınmasında yaygın olarak kullanılmaları nedeniyle bazen palet konveyörü olarak anılırlar. Ek olarak, çoklu zincir seçenekleri, ortamlarda olduğu kadar uygulamalarda da esneklik sağlar.

Pim Çıkıntılı Zincir Çeşitleri?

Daha hafif yükler için UHMW Polietilen palet, C50, C60 ve C80 zincir boyutlarıyla (3000 lbs’ye kadar) kullanılır. Bu, aşınma direnci, sessiz çalışma sağlar ve güç gereksinimlerini azaltır. Arttırılmış yük taşıma kapasitesi ve uzun ömür için C80 (3000 lbs. ve üzeri), C100 ve RC120 pim çıkıntılı zincir konveyör boyutlarında özel sertleştirilmiş alaşımlı çelik palet kullanılmaktadır. Pim çıkıntılı zincir konveyör sistemlerinde kullanılan zincir türleri hakkında daha fazla bilgi:

Konveyör Zinciri

“C” serisi, C50’den C100’e kadar olan ebatlarda düz kenar çubuklu zincir kullanılır. Bu düz plaka zincir, geleneksel makaralı zincire kıyasla ürün hasarını ve aşınmayı azaltır.

Zincire monte edilmiş, lekelenmeyen pedlere sahip Yastıklı Zincir

Transfer zinciri. Cam veya boyalı parçalar bu zincirde taşınabilen ürünlerden sadece birkaçıdır.

Kayışlar

Poliüretan v-kayışları veya düz kayışlar, lekelenmeyen zincirli konveyör uygulamaları için mevcuttur.

Tahrik

Merkezine monte tahrik, zincir hareketinin tersine çevrilmesine izin verir. Tahrik ve sıkıştırma noktaları korunur.

Pim Çıkıntılı Konveyör Zincir
Pim Çıkıntılı Zincir

Pim Çıkıntılı Zincir Ölçüleri Nelerdir?

ANSI Paslanmaz Çelik İçi Boş Pimli Konveyör Zinciri

Bu paslanmaz çelik içi boş pim makaralı zincirler, ANSI B29.1 standartlarına uygun olarak üretilir ve yüksek kaliteli 304 kalite paslanmaz çelik kullanılarak üretilir. Bu zincirler, yıkanabilir, gıda sınıfı, yüksek sıcaklık ve aşırı aşındırıcı uygulamalarda kullanılır. Ayrıca istek üzerine 316 kalite paslanmaz çelik içi boş pim zincirleri tedarik edebilirsiniz.

MC İçi Boş Pimli Konveyör Zinciri

MC Tipi İğneli zincirler ISO ve DIN ölçü özelliklerine uygun olarak üretilmektedir. Bu zincirler, yüksek mukavemetli çelikten yapılmıştır ve onları birçok taşıma seçeneğinde çok yönlü ve etkili kılan içi boş bir pim tasarımı kullanır. Daha spesifik olarak, MC zincirleri, çimento klinker taşıması için kullanılan pan konveyörler için yaygın olarak kullanılır.

Özel Kulak Pimli Zincir
Polyemit Makaralı Pim Çıkıntılı Zincir

Pim Çıkıntılı Zincir Kullanım Alanları?

Pim çıkıntılı zincir sistemlerinin şunlar gibi bazı kullanım durumları vardır:

Ağır ürünlerin bir yerden başka bir yere taşınması konusunda pim çıkıntılı zincir konveyörler çok basit ve son derece dayanıklıdır.

Ürünü, örneğin diğer konveyör türlerinin uygun olmayabileceği fırınlar gibi yüksek sıcaklık bölgelerinden geçirebilirsiniz.

Ürünlerin sürekli veya indeksleme modlarında taşınması (yani, bir ürünü bir sensör kullanarak zincirin sonuna taşımak için zincir her seferinde durur ve başlar)

Hızın değiştirilmesinin gerekli olduğu konveyörler. Önemli olarak, bir VFD (değişken frekanslı sürücü) ile donatıldığında, zincir tahrikli bir sistem, hızı ayarlamak için basit bir konveyördür.

Diğer yandan pim çıkıntılı zincir kullanım alanları şunlardır:

  • Ağaç işleme endüstrisi
  • Çelik üretimi endüstrisi
  • Otomotiv endüstrisi
  • Toplu mal taşımacılığı
  • Çevre teknolojisi, Geri dönüşüm

Doğru yapılırsa, kaynaklı pimler ve burçlar bir konveyör zincirinin gücünü %30’dan fazla artırabilir.

Ancak bu kaynak yeterli standartta yapılmazsa, malzemeler işleme uygun değilse veya kaynak sonradan eklenmişse, kendinizi daha düşük kaliteli bir konveyör zinciri ile bulabilirsiniz. Sistem arızalanmaya daha yatkındır ve önemli ölçüde azaltılmış hizmet ömrüne sahiptir

Endüstriyel zincir üreticiniz size kendi kaynaklı konveyör zinciri versiyonlarını tedarik etmelerini önerdiyse, önce onlarla birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak kesinlikle faydalı olacaktır:

Otomatik kaynak prosedürleri var mı?

Zorlu konveyör uygulamaları için kaynağın kalitesi ve işlevi çok önemlidir.

Otomatik kaynak makinelerinin kullanılması, kaynak işleminin kontrolünün, kaynak sıcaklığının ve enerji kullanımının sıkı bir şekilde yönetilmesi anlamına gelir.

Otomatik bir kaynak sistemi kullanarak, her boyut ve tipteki konveyör zinciri, insan hatası riskini en aza indiren ve tutarlı ve tekrarlanabilir optimum kaynak kalitesi sağlayan önceden yüklenmiş kendi kaynak parametrelerine sahiptir.

Son derece gelişmiş otomatik kaynak teknolojisi aynı zamanda ısıdan etkilenen bölgeyi mutlak minimumda tutar ve zamana karşı koyabilecek önemli ölçüde daha uzun aşınma ömrüne sahip bir ürün sağlar.

Pimleri ve burçları endüksiyonla sertleştirildi mi?

Malzeme seçimi ve kullanılan üretim prosesi tipi, pimlerin ve burçların kaynağı için özel olarak tasarlanmalıdır.

Örneğin, konveyör zincirinin, konveyör zinciri pimlerinin ve konveyör zinciri burçlarının kaynaklanabilirliğini iyileştireceğinden pimlerin ve burçların uçlarını sertleşmeden dikkatli bir şekilde korumak önemlidir.

Örneğin, üreticiniz pimleri sertleştirdiyse, bu, kaynaklanabilirliği etkileyen uçlara kadar sert olacakları anlamına gelir.

Öte yandan, indüksiyonla sertleştirme, pimin ve burcun her bir ucunun ısıl işlem boyunca korunmasını ve böylece kolayca kaynaklanabilir kalmasını sağlayacaktır.

Zincir üretilmeden önce mi yoksa sonra mı kaynak yapıyorlar?

Bir diğer önemli husus da pim ve burçların kaynağının üretimin hangi aşamasında yapıldığıdır.

Zincir üretildikten sonra ek bir adım olarak kaynak işlemi yapılması bazı sorunlara yol açabilir. En önemlisi de, pimin zincirden dışarı çıkması için pimin etrafına kaynak yapmış olmaları, bu da zincir tahrik edilirken pimin yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Bu üreticinin karşılaştığı bir diğer sorun, malzemelerin öncelikle kaynak yapılacak zincir için tasarlanmamasıydı. Sonuç olarak, kaynağın derinliği yalnızca çok sığ olabilir ve müşteriye hizmet ömrü büyük ölçüde azaltılmış standart altı bir zincir bırakır.

Konveyör zincir uygulamalarının aşırı talepleri, en iyi malzemeler kullanılarak ve en gelişmiş üretim yöntemleriyle üretilmiş en kaliteli zincirlerin kullanılmasına dayanmaktadır.

Pim Çıkıntılı Zincir Fiyatları Nelerdir?

Pim çıkıntılı zincir endüstride en sık kullanılan zincir çeşitlerinden biridir ve birçok alanda taşıma işlemleri için kullanılmaktadır. Durum böyle olunca da insanlar pim çıkıntılı zincir fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Her zincir türünde olduğu gibi pim çıkıntılı zincir alırken de fiyatlandırmayı etkileyen birçok çeşitli faktör bulunur. Bu faktörler marka, model, boyut, kullanım alanına göre özel üretim yapılmış olması ve daha birçok faktör fiyatlandırma yaparken fiyatı doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple pim çıkıntılı zincir satın alırken tüm bu parametreleri bir arada değerlendirerek bir karar verebilir ve buna göre fiyat alabilirsiniz.

Pim çıkıntılı zincir fiyatları hakkında net bir bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Previous
Next

Diğer Ürünlerimiz